wtorek, 22 listopada 2016

                                           


                                  Tarnobrzeg (Nagnajów) - Klimontów


Droga krajowa 9 przebiega przez południowo-wschodnią Polskę i jest rozwidleniem od DK7 Warszawa - Kraków. Trasą tą jeżdżą głównie kierowcy jadący z okolic Warszawy, Radomia, Olsztyna na Podkarpacie oraz w kierunku wschodniej Słowacji, Węgry i Ukrainę.

Tym postem rozpoczynamy wycieczkę z Tarnobrzega do Warszawy. Jest to pierwsza z ośmiu części podróży. Zapraszam na wycieczkę!


Długość pokonanego odcinka drogi: 21,5 km
Wynik GPR (Generalny Pomiar Ruchu) dla drogi:
Tarnobrzeg - Łoniów  -  10800 pojazdów
Łoniów - Klimontów  -  7200 pojazdów


Jesteśmy w Tarnobrzegu na skrzyżowaniu DK9 z DW871/DW985. W kierunku południowo-zachodnim biegnie DW985 w kierunku Mielca, natomiast DW871 w kierunku centrum Tarnobrzega. Warto zwrócić uwagę na to, że znajdujemy się na obrzeżach miasta, bo do centrum stąd jest jakieś 8 km!
Wiecie o tym, że żeby przejechać Tarnobrzeg od wjazdu od strony Mielca (DW985) do wjazdu od strony Sandomierza (DW723) trzeba pokonać aż 20 km? Dla porównania przejechanie Rzeszowa od wjazdu od strony Ropczyc (DK94) do wjazdu od strony Łańcuta to niecałe 11 km!


Most na Wiśle, a za nim...

...województwo świętokrzyskie.Piaseczno, ale to nie to koło Warszawy. ;-)


W lewo do kilku miejscowości (np. Świniary Stare), a w prawo znów możemy dotrzeć do Piaseczna.

Zdjęcia były robione na początku października, więc drzewa zaczynają żółknięć. :-)Dojeżdżamy do ronda krzyżującego DK9 z DK79.

Trzebiesławice.
W oddali 2 sztuki przejść dla pieszych. ;-)Słoneczko przestało świecić, Wam lepiej jeździ się gdy słońce świeci czy nie?


Mocno pod górkę.Borek Klimontowski.


Dojeżdżamy do Klimontowa.


Rynek klimontowski znajduje się po zachodniej stronie drogi (trzeba skręcić w lewo).

Koniec, pozdrawiam. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz