wtorek, 18 listopada 2014


Węzeł Jarosław - Wierzbna  -  węzeł Przemyśl
+ MOP Cieszacin

Odcinek ten A4 jest przedostatnim odcinkiem autostrady do granicy z Ukrainą w Korczowej. Jako ciekawostkę można dodać, że Jarosław jako jedno z niewielu miast w Polsce posiada obwodnicę równolegle do autostrady i w ciągu "starej" drogi. Oczywiście wiem o tym, że takie miasta, jak np. Tarnów, Bochnia, Opole, Koło, Sochaczew, Krośniewice czy Kowal też posiadają taką obwodnice na starych ciągach dróg równolegle do autostrad, ale rzadko się zdarza, żeby w tym samym czasie GDDKiA budowała autostradę i obwodnicę dla miasta leżącego równolegle do autostrady. A może to przez DK77 Przemyśl - Nisko, a "resztę" obwodnicy (czyli sam ciąg DK94) wybudowali "przy okazji"?

Tym postem kontynuujemy wycieczkę z Rudnej Małej koło Rzeszowa na węźle Rzeszów Północ do Żurawicy koło Przemyśla. Tym razem jedziemy z Wierzbnej do okolic Radymna. Jest to siódma z ośmiu części podróży. Zapraszam na wycieczkę.:-)

Długość przejechanego odcinka: 27 km


Jesteśmy na DK4 i dojeżdżamy do węzła krzyżującego DK94 z A4, który nazywa się Jarosław - Wierzbna. Zaraz będziemy zjeżdżać na A4.:-)


Zjeżdżamy na A4.
W przyszłości powstanie tu takie miejsce, w którym po zapłaceniu pieniędzy z podatków za wybudowanie autostrady trzeba będzie drugi raz za nią zapłacić, czyż to nie przepiękne?:-)

Węzeł, którym jedziemy tak naprawdę występuje pod postacią dwóch węzłów, które nazywają się "trąbka".

Widok na budowaną "a czwórkę" w kierunku Rzeszowa. Zostanie ona oddana dla ruchu prawdopodobnie za około 2 lata. Wtedy DK4 całkowicie przestanie istnieć, a zastąpi ją DK94.


Motorway?
Diaľnica?
Autobahn?
A może Autostrada?
Sami wybierzcie.:-)
Czyżby nie było wszystko dokończone na tym odcinku A4, skoro występuje tu ryzyko wejścia leśnego zwierzęcia na autostradę? Dlatego to też ograniczenie do setki? Dobrze, że nie trzeba chociaż podwójnego haraczu płacić.
Polska jeszcze przez zaledwie 46 km...

Dojeżdżamy do MOPu Cieszacin.

Zjeżdżamy.
Widok na południowy - wschód.
Widok na północ.

Widok na "miejsca odpoczynkowe"?
Koniec tego dobrego, jedziemy dalej.:-)
Ale wyjątkowo wysoko stoi ten znak.Węzeł Jarosław - Wschód, nie uważacie, że "Jarosław - Południe" byłoby lepszą nazwą dla tego węzła?


Widok na południe.
Kurde, ale pustki, aż chce się żyć!:-)
Zjazd na MOP Kaszyce, brzmi prawie jak Koszyce - drugie największe miasto na Słowacji.:-)


Dojeżdżamy do naszego docelowego węzła.


Ale piękny widok...

Koniec gnania po autostradzie...Lepsze to zwężenie drogi, niż podwójne płacenie za jej korzystanie.

Koniec tej części podróży, pozdrawiam.:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz