niedziela, 14 czerwca 2015Frydek Mistek (Frýdek-Místek) - węzeł z D1

Długość przejechanego odcinka: 48 km
Tym postem kontynuujemy wycieczkę z Bielska - Białej do Wiednia. Tym razem jedziemy z Frydka - Miastka do węzła z autostradą A1. Jest to trzecia z siedmniu części podróży. Zapraszam na wycieczkę! :-)


Wiecie o tym, że przed oddaniem dla ruchu autostrady D1 w Czechach od węzła z DK48 do Ostrawy kierowcy jadący od Ołomuńca skręcali właśnie tutaj (w prawo od naszej strony) do Ostrawy i dalej do Polski?

Ta literka "M" na żółtym tle oznacza, że żeby móc poruszać się po drodze trzeba mieć winietę? ...... to chyba dziwne, skoro ten znak informuje o braku opłat za przejazd drogą.

Co to za ekspresówka, na której jest ograniczenie prędkości do 80 km/h? To pewnie dlatego, że jest bezpłatna.

Nowoczesna ekspresówka, a ograniczenia wysokości są?
No to najechaliśmy się ekspresówką...


Co oznacza ta czarna literka "M" na żółtym tle, którą zaznaczyłem czerwonym kółkiem?

Ten most po prawej stronie ma być oddany dla ruchu w standardach drogi ekspresowej? Jak tak, to stwierdzam, że ten most jest beznadziejny, bo jest okropnie wąski.
Czyżby to było modernizowanie drogi do standardów drogi ekspresowej?
Węzeł. :-)

Ten znak po prawej ciekawy jest, ciekawe, co on oznacza.

No i znowu ekspresówka!


Jak widać, ta ekspresówka była baaaaardzo długa, nieprawdaż?Wątpię, żeby tutaj biegła w przyszłości ekspresówka (droga jest za wąska na ekspresówkę), więc te stacje na pewno bardzo dużo stracą.Podoba Wam się tutejszy krajobraz? :-)To lewy pas jest węższy od prawego?

 


Jak myślicie, te kamery mierzą prędkość?

Zauważyliście, że kolory znaków kierunku i miejscowości są w Czechach odwrotne do tych w Polsce? W Polsce niebieski są znaki na autostradach, a na pozostałych drogach zielone, a w Czechach odwrotnie. Na ekspresówkach w Czechach znaki są zielone, więc inny kolor znaków jest na ekspresówkach i autostradach, a w Polsce tylko na autostradach.

Wielkimi krokami ekspresówka się kończy, ale będzie zaczynać się jeszcze lepsza droga!

Jak myślicie, na znaku po prawej powinny być dopisane pod Ostrawą Gliwice?Koniec, pozdrawiam. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz