niedziela, 26 kwietnia 2015


Odcinek Bielsko-Biała - Cieszyn


Długość omawianego odcinka drogi: 33,5km (odległość mierzona od węzła Bielsko - Biała - Komorowice)
Wynik GPR z 2010 roku na omawianym odcinku drogi z 2010 roku:
- węzeł Bielsko - Biała - Komorowice - węzeł Bielsko - Biała - Suchy Potok - 36000 pojazdów
- węzeł w Jasienicy - Skoczów (węzeł S1/DK81/DW941) - 26000 pojazdów
- węzeł w Skoczowie (S1/DK81/DW941) - węzeł do centrum Cieszyna - ponad 17000 pojazdów
- tuż przy polsko - czeskiej granicy -prawie 12000 pojazdów


Droga krajowa 1 jest jedyną DK w Polsce, dla której powstaje autostrada i droga ekspresowa na osobnych przebiegach. Rozwidlenie autostrady zaczyna się w Pyrzowicach (znajduje się tam port lotniczy) na Śląsku, autostrada A1 biegnie w kierunku Bytomia, Gliwic, Rybnika i do granicy z Czechami, a w Czechach biegnie w kierunku Ostrawy i dalej w głąb kraju. Natomiast droga ekspresowa S1 biegnie w stronę Katowic, Tychów i Bielska - Białej, a tam S1 zmienia swój kierunek geograficzny i biegnie w kierunku Cieszyna. Podczas tej części wycieczki będziemy mieli okazję właśnie popodziwiać ten ostatni odcinek ESjedynki.;-) 

Tym postem zaczynamy wycieczkę z Bielska - Białej do Wiednia. Tym razem jedziemy z Bielska - Białej do granicy polsko - czeskiej w Cieszynie. Jest to pierwsza z siedmniu części podróży. Zapraszam na wycieczkę. :-)

Jesteśmy w Bielsku - Białej na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia/Niepodległości.  Zaraz będziemy skręcać w kierunku ekspresowej obwodnicy Bielska - Białej. 
To po prawej w ogóle była DDR?
Popatrzcie się na znak na górze. Nie uważacie, że pod napisem "A4 Kraków" powinien być napis, że autostrada jest płatna.
To już ostatnia sygnalizacja świetlna w Bielsku - Białej, później będzie lepiej. :-)
Jeszcze tylko 2 ronda, pierwsze...

...  drugie...


I ekspresówka! :-)
Poznajecie to zdjęcie? :-)Właśnie znajdujemy się na jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Górnego Śląska.
Pierwsza łącznica prowadząca w kierunku północnym, nie mogę doczekać się ekspresówki dla tej drogi, a Wy? :-)

I drugi.

Po co to coś na górze stoi?
Do granicy polsko - czeskiej zostało jeszcze 32km, zatem nacieszmy się polskimi widokami. :-) Jeszcze tylko w tej części podróży! :-)
I gnamy ESjedynką!


Ekrany, ekrany, wszędzie te ekrany...


Właśnie dojeżdżamy do pierwszego węzła na S1. Jadąc np. od Katowic do zachodnich krańców Bielska - Białej watro zjechać na tym węźle, gdyż ominiemy ścisłe centrum miasta.


Kolejny węzeł do hipermarketu Auchan.
Bielsko - Biała była i się zbyła. :-)Kolejny węzeł. Zjeżdżając tym węzłem w kierunku Strumienia, a dalej DK81 przez Żory i Mikołów możemy poznać dobrą drogę alternatywną dla DK1 w razie np. korków spowodowanym wypadkiem drogowym.Pięknie wygląda przyroda otaczająca tę drogę. :-)

Zaraz przed nami będzie jechać ciekawy pojazd...

... oto on!Powoli zbliżamy się do węzła z DK81 i DW941. Na trasie od Bielska - Białej do Cieszyna jest to najważniejszy węzeł drogowy.


Na węzłach takich, jak ten warto zwrócić uwagę na to, że żeby zjechać drugą łącznicą trzeba zjechać w tę pierwszą i jechać drogą równoległą do ruchu drogi, która jechaliśmy i tam zjechać na drugiej łącznicy. Po czym to rozpoznać? Po tym, że na drogowskazie jest napisane, że jest jeden zjazd dla obu łącznic węzła. Nie wiedząc tego, nie uda nam się zjechać w zaplanowaną przez nas drogę. Taka sama sytuacja znajduje się np. na S7 w Grójcu w kierunku Krajowa na węźle Mszczonowska (S7/DK50-DW728)Co to za ekspresówka, skoro trzeba uważać, żeby zwierzę pod koła nie weszło?
Ładne widoki. :-)
Przed nami przedostatni węzeł w Polsce.
Cieszyn wita nas!

Za tym węzłem ruch na drodze jest niewielki.

I ostatni węzeł.


A tego, to nawet węzłem nie nazwałbym.

Zbliżamy się do krańców Rzeczypospolitej Polskiej...


To już ostatnia sygnalizacja świetlna w Polsce!
I ostatni próg zwalniający w Polsce! :-)
To już koniec pierwszej części naszej wyprawki. Pozdrawiam. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz