piątek, 1 sierpnia 2014


Odcinek węzeł Rzeszów Północ - węzeł Rzeszów Wschód

Jak już wcześniej pisałem w poście z wycieczki z Mielca do Krakowa, autostrada A4 to najdłuższa autostrada w Polsce, a razem z nią biegnie najdłuższa w Europie droga międzynarodowa - E40. Tym razem przejedziemy się pomiędzy dwoma węzłami autostradowej obwodnicy Rzeszowa czyli pomiędzy węzłami Rzeszów Północ a Rzeszów Wschód. Korzystając z tych obu węzłów kierowcy jadący DK9 od północy (czyli od Głogowa Małopolskiego, a dalej od Kolbuszowej, Tarnobrzega, Radomia) mogą skrócić sobie drogę jadąc w stronę np. szpitala nr 2, Auchana, a dalej jadąc DK4, która po oddaniu dla ruchu autostrady A4 od Rzeszowa do Wierzbnej, która leży pomiędzy Przeworskiem a Jarosławiem zmieni numer na DK94, a wtedy kierowcy będą mieć dwie drogi do wyboru - płatną autostradę A4 w cenie 0,10zł/km lub "starą czwórkę".

Tym postem rozpoczynamy wycieczkę z Rudnej Małej koło Rzeszowa na węźle Rzeszów Północ do Żurawicy koło Przemyśla. Tym razem jedziemy z Rudnej Małej koło Rzeszowa na węźle Rzeszów Północ (A4, DK9) do węzła Rzeszów Wschód (A4, S19 w kierunku Lublina). Jest to pierwsza z ośmiu części podróży. Zapraszam na wycieczkę.:-)

Długość trasy: 7 km.Jesteśmy w Rudnej Małej nieopodal węzła Rzeszów Północ, który krzyżuje DK9 (Radom - Rzeszów) z autostradą A4 (Korczowa - Kraków), która tym odcinkiem biegnie wspólnie z drogą ekspresową S19 (Lublin - Barwinek). Dojeżdżamy do pierwszego z dwóch rond na tym węźle.
Tak się zastanawiam, po co na znakach jest znak DK9, skoro od 12.02.2014 DK9 kończy się na tym węźle?  
Jedziemy sobie pierwszym zjazdem tzn. prosto.:-)
Kolejne rondo - kolejny znak - kolejny niepotrzebny znak informujący o DK9 prowadzącej w stronę Rzeszowa.

Na tym rondzie zjeżdżamy już drugim zjazdem czyli w lewo.;-)
Pierwszy zjazd - droga do Rzeszowa, nie, nie DK9.
Drugi zjazd - wjazd na A4.


Wjeżdżamy na A4.


Jak wcześniej pisałem, ta droga to nie tylko A4, ale także S19, która biegnie tu "gościnnie".


Nasz docelowy węzeł za 3km.


Nie rozumiem - po co ten znak o zatorze drogowym, skoro ile razy tu jechałem, to tu żadnego korka nie było?Zjeżdżamy z A4, koniec tego dobrego.;-)Znaki dają nam wybór - jechać albo w stronę Lublina, albo w stronę Rzeszowa, my zjeżdżamy w stronę Rzeszowa.:-)
Koniec tej części podróży, pozdrawiam.:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz